_______________________________________________

Розчищення водойми на р.Кам'янка

       На території Фурсівської об’єднаної територіальної громади Київської області продовжується виконання робіт, пов’язаних з поліпшенням екологічного, санітарного та гідрологічного стану водойми на р.Кам’янка. 

      На даний час розчищено русло водойми (виїмка наносів замулень – 8 тис.куб.м), проводиться розчищення берегової зони водойми (виїмка грунту – 20 тис. куб.м) та облаштування прибережних захисних смуг.Працює потужна техніка: бульдозери, 1 земснаряд, 2 екскаватори та 1 плаваючий екскаватор-земснаряд. 

      Роботи будуть завершені до кінця листопада 2019 року. 

_______________________________________________

Завершується капітальний ремонт Олізарівського водосховища

        Іванківським міжрайонним управлінням водного господарства БУВР середнього Дніпра завершується проведення капітального ремонту водосховища в с.Олізарівка Іванківського району Київської області: 

-проведено демонтаж підмитих та просівших залізобетонних плит - 70 м3; 

-розроблено грунт екскаватором "Драглайн" - 450 м3; 

-улаштування уступів по укосах насипів грунту - 120 м3; 

 -улаштування глиняного ядра з укаткою катками - 540 м3;

_______________________________________________

XVII Міжнародна спеціалізована виставка ''AQUA UKRAINE - 2019''

     Керівництво та фахівці БУВР середнього Дніпра прийняли участь в офіційному відкритті XVII Міжнародної спеціалізованої виставки ''AQUA UKRAINE - 2019'', яке відбулось 5 листопада 2019 року у Міжнародному виставковому центрі в м. Київ. 

    На форумі свою продукцію представили понад 300 підприємств з 15 країн світу, презентовано понад 17тис.м² виставкових стендів від лідерів сучасного водного світу.Серед яких була і експозиція Держводагентства України, де для відвідувачів представлено інтерактивний стенд, з цікавою інформацією про водну галузь, виставлено лавку із переробленого пластика, тощо. 

    В рамках заходу відбулась експертна дискусія ''New water management'', організована 

_______________________________________________

В Вишгородському районі продовжується капремонт руслового шлюза

     В межах Катюжанської сільської ради Вишгородського району продовжується капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора РШ-4 державної осушувально-зволожувальної системи р. Здвиж.На даний час вже завершено роботи з засипки вимоїн в верхньому б’єфі, проводиться берегоукріплення правого берега річки. 
_______________________________________________

Виконання природоохоронних заходів

       На замовлення БУВР середнього Дніпра виконуються природоохоронні заходи, пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойми з метою захисту від підтоплення с.Пустоварівка Сквирського району Київської області. 

       Планується здійснити розчищення русла (довжиною до 300 м, шириною до 50 м) верхів’я водойми від наносів та відкладень на глибину до 2 м. Загальний об’єм розчищення – 22 тис.куб.м. 

      На даний час об’єм розчистки водойми склав - 10 тис.куб.м. Роботи фінансуються з державного бюджету по КПКВК 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, в т.ч. в басейні р.Тиса у Закарпатській області».  

_______________________________________________

В Києво-Святошинському районі розпочато капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора     

       В межах Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області розпочато капітальний ремонт шлюзу-регулятора РШ-8 Загальнодержавної осушувально-зволожувальної системи р. Ірпінь. 

       Наразі, опущено затвор на шлюзі та розпочато очистку обвідного каналу. Шлюз РШ-8 обліковується на балансі Ірпінського МУВГ,  введений в експлуатацію в 1957 році, в 1981 році проведено реконструкцію шлюзу. 

       В 2012 році проведено заміну редуктора та відновлення лебідок. Завдяки зарегулюванню води даним шлюзом, існує можливість підняти рівень води в руслі річки Ірпінь приблизно на відстані 8 км вище за течією від шлюзу. 

_______________________________________________

Чергове засідання Басейнової ради середнього Дніпра 

       28 жовтня 2019 року в м. Києві відбулося засідання басейнової ради середнього Дніпра. Членами басейнової ради були обговорені актуальні питання з управління водними ресурсами щодо розробки елементів планів управління річковим басейном середнього Дніпра та управління ризиками затоплення. 

     Крім того, окрему увагу приділили екологічним проблемам річок Дніпра та Рось, впливу на водні ресурси від зміни клімату, а також роль громадськості у справі збереження водних ресурсів та виховання дбайливого ставлення до них. Намічені плани роботи басейнової ради на 2020 рік. 

_______________________________________________

В Вишгородському районі розпочато капітальний ремонт руслового шлюза-регулятора  

     В межах Катюжанської сільської ради Вишгородського району Київської області розпочато капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора РШ-4 осушувально-зволожувальної системи р. Здвиж.Наразі ведуться роботи із завезення ґрунту для засипки вимоїн в верхньому б’єфі шлюзу. 

   Даний шлюз обліковується на балансі Ірпінського МУВГ. Введений в експлуатацію в 1964 році, в 1982 році шлюз було реконструйовано. Завдяки зарегулюванню води даним шлюзом, існує можливість підняти рівень води в руслі річки Здвиж приблизно на відстані 6 км вище за течією від шлюзу. Зарегульований об’єм води в боковій мережі меліоративної системи – 263 тис.м3, площа земель в межах яких забезпечено зволоження – 185 га. 

_______________________________________________

Виконання ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській меліоративній мережі по Київській області за 9 місяців 2019 року

      Експлуатаційні водогосподарські організації  у 3 кварталі поточного року спрямували зусилля на збереження і утримання державної меліоративної мережі і споруд у технічно справному стані. 

      На міжгосподарській мережі: 

- виконано земляних робіт в об’ємі 36,8 тис.м3, в т.ч. очистки 30,0 тис.м3, 

- очищено від мулу 13,4 км каналів, 

 - проведено очистку від рослинності на площі 2204,0 га,

 - вирубано чагарнику 275,2 км/241,3 га, 

_______________________________________________

Дводенний семінар "Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад"

     Керівництво БУВР середнього Дніпра прийняло участь у семінарі «Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад. Громадські консультації для розробки планів управління річковим басейном, який проходив 22-23 жовтня 2019 року у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м.Київ). 

    На відкритті семінару виступила голова Держводагентства України Ірина Овчаренко, яка представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, починаючи вже з 2020 р. зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування з державного бюджету на першочергові проблеми, окреслила план покрокової реалізації планів 

_______________________________________________

В Ірпінському МУВГ триває підготовка до зимового періоду

       В зв’язку з закінченням вегетаційного періоду та відповідно до правил експлуатації осушувально-зволожувальних систем, осушувально-зволожувальні системи Ірпінського МУВГ з 1 жовтня працюють в режимі підготовки до зимового періоду. В цей період та до настання періоду стійких морозів затвори на руслових шлюзах, відповідно до розроблених графіків, мають бути опущені, здійснюється їх огляд та ремонтні роботи. 

     Так, працівниками гідрокомплексу Яблунівка Макарівської дільниці Ірпінського МУВГ здійснено пониження затворів на руслових шлюзах регуляторах осушувально-зволожувальної системи р.Ірпінь в Макарівському районі Київської області.До пониження затворів на руслових шлюзах приступили і працівники Києво-Святошинської дільниці.   

_______________________________________________

Проведення доглядових робіт на відомчих метеорологічних площадках Ірпінського МУВГ

    

    З метою ефективного регулювання рівнів води в меліоративних системах,  рівнів ґрунтових вод в межах меліорованих заплавних сільськогосподарських земель, а також проведення водогосподарських розрахунків при здійсненні регулювання стоку водогосподарникам необхідно мати дані гідрометричних вимірювань та метеорологічні дані. 

    Так, на обслуговуванні Ірпінського МУВГ знаходиться 7 відомчих метеорологічних площадок та 65 пунктів обліку води на відкритій мережі, які обладнані водомірними рейками. 

_______________________________________________

Робоча нарада щодо реалізації проєкту з розчищення річки Здвиж 

      17 жовтня 2019 року начальник БУВР середнього Дніпра Микола Урупа прийняв участь у робочій нараді під керівництвом Голови Держводагентства Ірини Овчаренко за участю голови Київської обласної ради Миколи Стариченка щодо завершення реалізації проєкту із розчищення р.Здвиж, верхів’я Гаврощанського водосховища та благоустрою узбережжя річки у смт Макарів Київської області. 

     У 2018 році Басейновим управлінням водних ресурсів середнього Дніпра було здійснено робіт на суму понад 10 млн.грн. 

    На даний час, завдяки коштам Державного фонду розвитку водного господарства, роботи з реалізації даного проєкту майже завершені.До кінця поточного року буде виконано робіт

_______________________________________________

28 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ ЗАСІДАННЯ БАСЕЙНОВОЇ РАДИ СЕРЕДНЬОГО ДНІПРА  

        28 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ В ПОНЕДІЛОК У М.КИЇВ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ БАСЕЙНОВОЇ РАДИ СЕРЕДНЬОГО ДНІПРА 

     Під час роботи басейнової ради планується розглянути такі питання: 

 1. Розробка елементів плану управління річковим басейном Дніпра в 2019 році та наступні кроки на 2020 рік. 

 2. Впровадження Директиви 2007/60/ЄС Європейського парламенту та Ради від 23 жовтня 2007 року про оцінку та управління ризиками затоплення. 

 3. Річки Дніпро та Рось: природні й антропогенні виклики та шляхи їх подолання. 

_______________________________________________

З Днем захисника України!

З Днем захисника України! 

З Днем українського козацтва! 

З Покровою пресвятої Богородиці!

       Керівництво та колектив БУВР середнього Дніпра щиро вітає захисників батьківщини зі святом мужності і патріотизму, доблесті та героїзму - Днем Захисника України! Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, незламної волі та невичерпної енергії! Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов'ю, миром та спокоєм! 

     Вітаємо усіх українців із Покровою Пресвятої Богородиці! Нехай матінка покриє Україну та захистить нашу землю від усього лихого! Мирного неба та благополуччя!

_______________________________________________

Виїзна нарада на РШ №12 р.Трубіж 

      9 жовтня, за участю керівників Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра - Миколи Урупи та Трубізького міжрайонного управління водного господарства - Павла Лесика, в Броварському районі Київської області відбулась виїзна нарада щодо ходу виконання капітального ремонту руслового шлюза РШ №12 р.Трубіж.
_______________________________________________

Обмін досвідом між Україною та Австралією 

       Керівництво та фахівці БУВР середнього Дніпра прийняли участь у семінарі, який відбувся 8 жовтня в приміщенні Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства в м. Києві за участюавстралійських колег із Басейнової адміністрації Гоулберн Брокен - Кріса Нормана та Марка Тернера. 

      Колеги з Австралії поділилися стратегією оздоровлення басейну Гоулбрен-Брокен, розповіли про типи управління заплавами річок, прогнозування та управління паводками та повенями, нові підходи в управлінні водною галуззю штату Вікторія та ін.


_______________________________________________

Капітальний ремонт водосховища в с.Олізарівка Іванківського району Київської області

         З метою покращення екологічного, санітарного та гідрологічного стану Олізарівського водосховища, а також технічного стану гідроспоруди, Іванківським міжрайонним управлінням водного господарства розпочато капітальний ремонт водосховища в с.Олізарівка Іванківського району Київської області. 

        Заплановано виконати:

 -демонтаж та монтаж залізобетонних плит мокрого укосу; 

-ремонт водовипускної галереї; 

-виготовлення, демонтаж та монтаж затвора (шлюза регулятора донного водовипуску);

_______________________________________________

Делегація колег з Австралії відвідала Київську область

      7 жовтня 2019 року делегація у складі австралійських колег із Басейнової адміністрації Гоулберн Брокен - Кріса Нормана та Марка Тернера, представників Держводагентства та Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра відвідали 30-км зону відчуження, оглянули новозбудований Чорнобильський саркофаг (конфайнмент) – новий об’єкт «Укриття» у вигляді арки, споруджений над зруйнованим четвертим енергоблоком, оглянули водогосподарські об’єкти, побували на р.Прип’ять та р. Уж, відвідали м. Чорнобиль та м. Прип’ять, побували на осушувально-зволожувальній системі р.Здвиж.


_______________________________________________

Проведення капітального ремонту РШ №12 р.Трубіж  

         На виконання плану заходів з капітального ремонту згідно Програми КПКВК 2407050 «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами», затвердженої Держводагентством України, Трубізьким міжрайонним управлінням водного господарства розпочато проведення капітального ремонту руслового шлюза №12 р.Трубіж в Броварському районі Київської області. 

       Заплановано провести відновлення підйомно-силового обладнання (редуктора з лебідкою) та перильної огорожі, фарбування устоїв шлюза, ремонт плит кріплення нижнього та верхнього б’єфу шлюза. 

       Термін виконання робіт – кінець листопада 2019 року.

Загрузить еще