_______________________________________________

Розробка проектно-кошторисної документації

   Проектною групою Ірпінського міжрайонного управління водного господарства протягом 2018 року на замовлення фізичних та юридичних осіб було розроблено 6 робочих проектів по проектуванню природоохоронних об'єктів, якими передбачалися заходи з захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів. 

   На даний час ведеться робота над розробленням проектно-кошторисної документації по об'єкту «Розчистка внутрішньогосподарського каналу осушувальної системи р. Здвиж та влаштування басейну для поливу рослин садового центу в межах Пилиповецької сільської ради Бородянського району Київської області». 

_______________________________________________

Пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році

      З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, сільськогосподарських угідь, господарських об’єктів в м. Києві та Київській області від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році Басейновим управлінням водних ресурсів середнього Дніпра були виконані наступні заходи:

 - видано наказ від 16.01.2019 №01- 01/01 «Про пропуск льодоходу, повені і паводків у 2019 році»; 


_______________________________________________

Надання послуг проектним відділом БУВР середнього Дніпра

 Проектним відділом Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра надаються послуги юридичним та фізичним особам з проектування природоохоронних об’єктів, проходження експертизи та авторського нагляду. 

На сьогоднішній день ведеться проектування за такими об’єктами: 

-розробка техніко-економічного обґрунтування «Здійснення заходів захисту від підтоплення м.Бровари»;

 -розробка робочого проекту «Капітальний ремонт зливової каналізації на ділянці вул. Садова – вул. Машинобудівників в смт Чабани Києво-Святошинського району Київської області; 

-проходження експертизи робочого проекту «Заходи із захисту від підтоплення західної частини смт Чабани Києво-Святошинського району Київської області; 

_______________________________________________

Експлуатаційно-доглядові та ремонтні роботи

 В Ірпінському міжрайонному управлінні водного господарства продовжується виконання експлуатаційно-доглядових та ремонтних робіт. Працівниками Вишгородської експлуатаційної дільниці Ірпінського МУВГ проводиться технічне обслуговування машин та механізмів, задіяних до роботи в аварійних загонах, створених з метою оперативного реагування на небезпечні події, пов’язані з водним фактором, на об’єктах державного водогосподарського сектору. Працівниками Києво-Святошинської експлуатаційної дільниці Ірпінського міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) проводяться заходи по технічному обслуговуванню механізмів підйому клапанних затворів руслових шлюзів, що на р. Буча з метою підготовки їх до маневрування для вчасного зарегулювання води осушувально-зволожувальною системою р. Бучанка.

_______________________________________________

Надання послуг Лабораторією моніторингу вод та грунтів за січень 2019 року

 Лабораторія моніторингу вод та грунтів по Київській області БУВР середнього Дніпра атестована 13.10.2014 року на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду для визначення 28 показників вмісту речовин у воді (поверхневі, підземні і зворотні) та 13 показників вмісту речовин у грунтах. Лабораторія виконує хімічні аналізи вод та грунтів відповідно до затвердженої Держводагентством Програми робіт та надання послуг за договорами із фізичними та юридичними особами. 

 У січні 2019 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод та грунтів, відповідно до укладеного договору на надання послуг, виконані роботи по гідрохімічному аналізу стічних вод Боровського комбінату комунальних підприємств.

_______________________________________________

Підвищення кваліфікації фахівців

6 лютого 2019 року фахівці Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра пройшли короткострокові курси підвищення кваліфікації з питань реалізації державної водогосподарської та земельно-екологічної політики щодо захисту берегів Київського та Канівського водосховищ за темою: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд на Київському та Канівському водосховищах», які відбулись за ініціативи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України. 


_______________________________________________

Проведення експлуатаційно-доглядових робіт 


Працівниками Трубізького міжрайонного управління водного господарства проводиться комплекс експлуатаційно-доглядових робіт: 

- на Гречаногребельському та Оржицькому водосховищах (Згурівський район, Київська область) здійснюється околка льоду навколо гідротехнічної споруди водосховища, встановлено попереджувальні знаки, також ведеться спостереження за рівнями води у водосховищах;

 - проводиться розчистка руслових шлюзів на р.Трубіж та р.Броварка. 

_______________________________________________

Розчищення русла р.Альта

 Трубізьким міжрайонним управління водного господарства продовжується проведення робіт з розчищення русла малої річки Альта екскаватором JCB 210 в с. Дем’янці Переяслав-Хмельницького району Київської області. За січень місяць 2019 року об’єм виїмки грунту склав – 8 тис.куб.м.

_________________________________________________

Експлуатаційно-доглядові роботи

В Ірпінському міжрайонному управлінні водного господарства проводиться комплекс експлуатаційно-доглядових робіт характерних для зимового періоду, а саме:
 - сколювання льоду в місцях його припою до затворів у верхньому і нижньому б'єфах руслових шлюзів та до шахт водоскидів на ставках і водосховищах;
 - очистка водоскидних трактів від сторонніх предметів;
- очистка від снігу територій баз експлуатаційних дільниць і насосних станцій та під’їзних доріг до основних об’єктів управління. 


_________________________________________________

Засідання комісії ТЕБ та НС 

24 січня 2019 року начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра - Урупа Микола Миколайович прийняв участь у черговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Терещука.

У ході роботи були розглянуті проблемні питання Київської області та затверджено план роботи Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на перше півріччя 2019 року.


_________________________________________________

З Днем Соборності, Україно! 

Сьогодні, 22 січня 2019 року, український народ відзначає сторіччя Дня Соборності України! Свято приурочене до знаменної історичної дати 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Вітаємо жителів України з Днем Соборності, з днем єднання українських земель!

Сердечно бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України! Пишаймося, що ми Українці!

_________________________________________________

Розчистка водойми в с.Руде Село Володарського району 

Тривають роботи з поліпшення технічного стану водойми (розчистки ложа, берегоукріплення укосів, реконструкція гідротехнічної споруди), розташованої на лівій притоці р.Рось в с.Руде Село Володарського району Київської області, з метою захисту від підтоплення прилеглих територій та забезпечення пропуску повеневих вод.

Роботи виконує генеральна підрядна організація ТОВ «Меридіан». На ділянці працює 2 екскаватори, 1 бульдозер та 2 самоскиди._________________________________________________

Завершення робіт на р.Здвиж в смт. Макарів Київської області 

Напередодні новорічних та різдвяних свят керівництво Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра та Ірпінського міжрайонного управління водного господарства зустрілось з колективом ТОВ «Фастгідроресурс», яке завершує роботи по об’єкту «Розчищення р.Здвиж з метою захисту від підтоплення присадибних ділянок на території смт. Макарів».

Начальник Управління – Урупа М.М. вручив грамоти та подяки екскаваторникам, бульдозеристам, водіям та інженерно-технічним робітникам підприємства та привітав колектив з прийдешнім Новим роком та Різдвом!


_________________________________________________

Виїзна нарада в м.Біла Церква 

21 грудня в м. Біла Церква Київської області відбулась виїзна нарада за участю Голови Київської облдержадміністрації – Терещука О. Д.

Під час наради Голова облдержадміністраці разом з народним депутатом України - Мепарішвілі Х.Н., головою Білоцерківської міської ради - Диким Г.А, представниками водогосподарських організацій: начальником БУВР середнього Дніпра - Урупою М.М. та начальником Регіонального офісу водних ресурсів р.Рось - Бабієм П.О. відвідали природоохоронні об’єкти басейну р.Рось, а саме: гребний канал на р.Рось у місті Біла Церква та водойму на р. Кам'янка на території Фурсівської об'єднаної територіальної громади Київської області.

_________________________________________________

Засідання колегії Держводагентства на Хмельниччині 

Начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра - Урупа Микола Миколайович прийняв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулось 20 грудня в м. Хмельницький.

Проводячи засідання, Голова Держводагентства -  Ірина Овчаренко інформувала: "Водогосподарською галуззю у 2018 році виконувалися визначені Урядом завдання, зокрема, впроваджувалися європейські підходи в управління водними ресурсами. Наразі основні питання щодо напрацювання необхідного законодавства є завершеними. Інституційні зміни у водній сфері вже відбулися, зокрема, утворено сучасні басейнові управління та регіональні офіси водних ресурсів.

_________________________________________________

Виконання ремонтно –доглядових робіт

На польдерній насосній станції №1 осушувально-зволожувальної системи в заплаві р.Стугна (с.Безрадичі Обухівський район) проводиться розчистка від снігу та околка льоду біля гідротехнічних споруд. 


_________________________________________________

14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідківаварії на ЧАЕС 

Сьогодні в України відзначається день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата, затверджена Указом Президента України від 10 листопада 2006 року, відзначається щорічно - 14 грудня, у день завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Читати далі

_________________________________________________

Придбання спеціалізованої техніки 

За сприяння Держводагентства України, в грудні поточного року, Басейновим управлінням водних ресурсів середнього Дніпра для Трубізького та Ірпінського міжрайонних управлінь водного господарства, за рахунок коштів Фонду розвитку водного господарства, було придбано два трактори Беларус МТЗ 82.1.

Придбання нової техніки дасть змогу покращити проведення експлуатаційно-доглядових робіт на системах та забезпечити виконання планових завдань по обкошуванню державних меліоративних каналів та прибережних захисних смуг річок.

_________________________________________________

Семінар з розробки плану управління річковим басейном 

11-12 грудня 2018 року працівники Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра відвідали навчальний семінар з розробки плану управління річковим басейном, який відбувся у рамках проекту ЄС Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства.

На семінарі обговорювалися кроки щодо впровадження Водної рамкової директиви в Україні, визначення масивів поверхневих та підземних вод врайоні басейну р. Дніпро, а також міжнародними експертами було представлено досвід Австрії, Грузії та Франції у впровадженні цими країнами європейських принципів управління водними ресурсами. Крім того, розглядався аналіз антропогенних навантажень та впливів за досвідом країн ЄС.

_________________________________________________

Парк спеціалізованої техніки оновлюється 

За сприяння Держводагентства України в грудні 2018 року Трубізьким міжрайонним управлінням водного господарства, за рахунок коштів Фонду розвитку водного господарства, придбано потужну техніку - екскаватор GCB JS 210 LS для забезпечення виконання робіт по розчистці меліоративних каналів та русел малих річок.

На даний час проводяться роботи з розчищення русла малої річки Альта в с. Дем’янці Переяслав-Хмельницького району Київської області.Загрузить еще