_______________________________________________

День Соборності України!

_______________________________________________

Спільна нарада БУВР середнього Дніпра з представниками Департаменту екології Київської ОДА

Разом з представниками Департаменту екології Київської ОДА провели нараду, в ході якої обговорили план спільних заходів на 2020 рік,

_______________________________________________

Вирубка лози на річках 

Працівниками Баришівської експлуатаційної дільниці Трубізького МУВГ проводиться вирубка лози на річках Недра та Устинівка Баришівського району

_______________________________________________

Заміна насоса на свердловині

Працівниками Обухівського міжрайонного управління водного господарства проводиться заміна насоса на свердловині № 3 

_______________________________________________

УВАГА!!!

Шановні водокористувачі! 

Звіти за формою №2-ТП водгосп, приймаються за адресою: вул.Преображенська, 25, каб. 303

Інформація за телефоном 520-18-53 

З Новим роком!

Нехай цей рік принесе нам багато щастя, удачі, посмішок, тепла і світла. 

Нехай він буде сповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями.

Бажаю всім у новому році бути здоровими, красивими, коханими і успішними!


_______________________________________________

Різдвяна ніч - то справжнє диво, 

Світ став чистішим, як новим! 

Дарує хай життя щасливе, 

Благословення нам усім!


14 грудня 2019 року спеціалісти БУВР середнього Дніпра вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня 2019 року відзначається День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день спеціалісти БУВР середнього Дніпра на чолі з начальником Урупою М.М., прийняли участь у заході, який проходив біля меморіального комплексу працівниками водогосподарських організацій України і Київської області в с.Страхолісся Іванківського району (колишнього Чорнобильського). Пам’ятний захід проходив за участю сільського голови, працівників та ветеранів галузі, які безпосередньо були причетні до ліквідації аварії. В знак пам’яті поклали квіти до меморіалу. До присутніх з промовою звернулися Страхоліський сільський голова Агузарова О.А., начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра – учасник ліквідації на Чорнобильській атомній електростанції Урупа М.М. Також під час відвідування меморіального комплексу, відбулася зустріч в Страхоліській сільській раді, де були вручені нагороди ліквідаторам ЧАЕС.

_______________________________________________

Розчищення водойми на р.Кам'янка

       На території Фурсівської об’єднаної територіальної громади Київської області продовжується виконання робіт, пов’язаних з поліпшенням екологічного, санітарного та гідрологічного стану водойми на р.Кам’янка. 

      На даний час розчищено русло водойми (виїмка наносів замулень – 8 тис.куб.м), проводиться розчищення берегової зони водойми (виїмка грунту – 20 тис. куб.м) та облаштування прибережних захисних смуг.Працює потужна техніка: бульдозери, 1 земснаряд, 2 екскаватори та 1 плаваючий екскаватор-земснаряд. 

      Роботи будуть завершені до кінця листопада 2019 року. 

_______________________________________________

Завершується капітальний ремонт Олізарівського водосховища

        Іванківським міжрайонним управлінням водного господарства БУВР середнього Дніпра завершується проведення капітального ремонту водосховища в с.Олізарівка Іванківського району Київської області: 

-проведено демонтаж підмитих та просівших залізобетонних плит - 70 м3; 

-розроблено грунт екскаватором "Драглайн" - 450 м3; 

-улаштування уступів по укосах насипів грунту - 120 м3; 

 -улаштування глиняного ядра з укаткою катками - 540 м3;

_______________________________________________

XVII Міжнародна спеціалізована виставка ''AQUA UKRAINE - 2019''

     Керівництво та фахівці БУВР середнього Дніпра прийняли участь в офіційному відкритті XVII Міжнародної спеціалізованої виставки ''AQUA UKRAINE - 2019'', яке відбулось 5 листопада 2019 року у Міжнародному виставковому центрі в м. Київ. 

    На форумі свою продукцію представили понад 300 підприємств з 15 країн світу, презентовано понад 17тис.м² виставкових стендів від лідерів сучасного водного світу.Серед яких була і експозиція Держводагентства України, де для відвідувачів представлено інтерактивний стенд, з цікавою інформацією про водну галузь, виставлено лавку із переробленого пластика, тощо. 

    В рамках заходу відбулась експертна дискусія ''New water management'', організована 

_______________________________________________

В Вишгородському районі продовжується капремонт руслового шлюза

     В межах Катюжанської сільської ради Вишгородського району продовжується капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора РШ-4 державної осушувально-зволожувальної системи р. Здвиж.На даний час вже завершено роботи з засипки вимоїн в верхньому б’єфі, проводиться берегоукріплення правого берега річки. 
_______________________________________________

Виконання природоохоронних заходів

       На замовлення БУВР середнього Дніпра виконуються природоохоронні заходи, пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойми з метою захисту від підтоплення с.Пустоварівка Сквирського району Київської області. 

       Планується здійснити розчищення русла (довжиною до 300 м, шириною до 50 м) верхів’я водойми від наносів та відкладень на глибину до 2 м. Загальний об’єм розчищення – 22 тис.куб.м. 

      На даний час об’єм розчистки водойми склав - 10 тис.куб.м. Роботи фінансуються з державного бюджету по КПКВК 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, в т.ч. в басейні р.Тиса у Закарпатській області».  

_______________________________________________

В Києво-Святошинському районі розпочато капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора     

       В межах Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області розпочато капітальний ремонт шлюзу-регулятора РШ-8 Загальнодержавної осушувально-зволожувальної системи р. Ірпінь. 

       Наразі, опущено затвор на шлюзі та розпочато очистку обвідного каналу. Шлюз РШ-8 обліковується на балансі Ірпінського МУВГ,  введений в експлуатацію в 1957 році, в 1981 році проведено реконструкцію шлюзу. 

       В 2012 році проведено заміну редуктора та відновлення лебідок. Завдяки зарегулюванню води даним шлюзом, існує можливість підняти рівень води в руслі річки Ірпінь приблизно на відстані 8 км вище за течією від шлюзу. 

_______________________________________________

Чергове засідання Басейнової ради середнього Дніпра 

       28 жовтня 2019 року в м. Києві відбулося засідання басейнової ради середнього Дніпра. Членами басейнової ради були обговорені актуальні питання з управління водними ресурсами щодо розробки елементів планів управління річковим басейном середнього Дніпра та управління ризиками затоплення. 

     Крім того, окрему увагу приділили екологічним проблемам річок Дніпра та Рось, впливу на водні ресурси від зміни клімату, а також роль громадськості у справі збереження водних ресурсів та виховання дбайливого ставлення до них. Намічені плани роботи басейнової ради на 2020 рік. 

_______________________________________________

В Вишгородському районі розпочато капітальний ремонт руслового шлюза-регулятора  

     В межах Катюжанської сільської ради Вишгородського району Київської області розпочато капітальний ремонт руслового шлюзу-регулятора РШ-4 осушувально-зволожувальної системи р. Здвиж.Наразі ведуться роботи із завезення ґрунту для засипки вимоїн в верхньому б’єфі шлюзу. 

   Даний шлюз обліковується на балансі Ірпінського МУВГ. Введений в експлуатацію в 1964 році, в 1982 році шлюз було реконструйовано. Завдяки зарегулюванню води даним шлюзом, існує можливість підняти рівень води в руслі річки Здвиж приблизно на відстані 6 км вище за течією від шлюзу. Зарегульований об’єм води в боковій мережі меліоративної системи – 263 тис.м3, площа земель в межах яких забезпечено зволоження – 185 га. 

_______________________________________________

Виконання ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській меліоративній мережі по Київській області за 9 місяців 2019 року

      Експлуатаційні водогосподарські організації  у 3 кварталі поточного року спрямували зусилля на збереження і утримання державної меліоративної мережі і споруд у технічно справному стані. 

      На міжгосподарській мережі: 

- виконано земляних робіт в об’ємі 36,8 тис.м3, в т.ч. очистки 30,0 тис.м3, 

- очищено від мулу 13,4 км каналів, 

 - проведено очистку від рослинності на площі 2204,0 га,

 - вирубано чагарнику 275,2 км/241,3 га, 

_______________________________________________

Дводенний семінар "Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад"

     Керівництво БУВР середнього Дніпра прийняло участь у семінарі «Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад. Громадські консультації для розробки планів управління річковим басейном, який проходив 22-23 жовтня 2019 року у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м.Київ). 

    На відкритті семінару виступила голова Держводагентства України Ірина Овчаренко, яка представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, починаючи вже з 2020 р. зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування з державного бюджету на першочергові проблеми, окреслила план покрокової реалізації планів 

_______________________________________________

В Ірпінському МУВГ триває підготовка до зимового періоду

       В зв’язку з закінченням вегетаційного періоду та відповідно до правил експлуатації осушувально-зволожувальних систем, осушувально-зволожувальні системи Ірпінського МУВГ з 1 жовтня працюють в режимі підготовки до зимового періоду. В цей період та до настання періоду стійких морозів затвори на руслових шлюзах, відповідно до розроблених графіків, мають бути опущені, здійснюється їх огляд та ремонтні роботи. 

     Так, працівниками гідрокомплексу Яблунівка Макарівської дільниці Ірпінського МУВГ здійснено пониження затворів на руслових шлюзах регуляторах осушувально-зволожувальної системи р.Ірпінь в Макарівському районі Київської області.До пониження затворів на руслових шлюзах приступили і працівники Києво-Святошинської дільниці.   

_______________________________________________

Проведення доглядових робіт на відомчих метеорологічних площадках Ірпінського МУВГ

    

    З метою ефективного регулювання рівнів води в меліоративних системах,  рівнів ґрунтових вод в межах меліорованих заплавних сільськогосподарських земель, а також проведення водогосподарських розрахунків при здійсненні регулювання стоку водогосподарникам необхідно мати дані гідрометричних вимірювань та метеорологічні дані. 

    Так, на обслуговуванні Ірпінського МУВГ знаходиться 7 відомчих метеорологічних площадок та 65 пунктів обліку води на відкритій мережі, які обладнані водомірними рейками. 

Загрузить еще